  • DO3316T-153MLD
DO3316T-153MLD
advertisement
Manufacturer No:
DO3316T-153MLD
HK JDW NO:
3194-DO3316T-153MLD
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
DO3316T-153MLD
Description:
Quantity:
In Stock : 1022
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DO3316T-153MLD
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    3.1A
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Current - Saturation
    3.1A
  • Case/Size Code
    5239
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    45mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • RMS Current (Irms)
    3.1A
  • Height
    6.35mm
  • Length
    13.21mm
  • Width
    9.91mm