  • DNG18-250FL-M
DNG18-250FL-M
advertisement
Manufacturer No:
DNG18-250FL-M
HK JDW NO:
583-DNG18-250FL-M
Package:
Datasheet:
DNG18-250FL-M
Step5Bar-code shipping tag
DNG18-250FL-M
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Disco-Lok™
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    9.1mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    WIRE TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.060 ~ 0.126 (1.52mm ~ 3.20mm)
    Standard
  • Wire Cross Section
    1 mm2
  • Length
    24.638mm
  • Width
    9.14mm
  • Length - Overall
    0.970 24.64mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm