  • DNFR18-250B-M
DNFR18-250B-M
advertisement
Manufacturer No:
DNFR18-250B-M
HK JDW NO:
583-DNFR18-250B-M
Quantity:
In Stock : 11232
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DNFR18-250B-M
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Insulation Material
    Nylon
  • Published
    2011
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    15.7mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.130 (3.30mm)
    Angled - 90°, Flag
  • Wire Cross Section
    1 mm2
  • Length
    19.8mm
  • Width
    9.14mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm