  • DNFR18-206FIB-L
DNFR18-206FIB-L
advertisement
Manufacturer No:
DNFR18-206FIB-L
HK JDW NO:
583-DNFR18-206FIB-L
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DNFR18-206FIB-L
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line), Right Angle
  • Weight
    77.110703g
  • Published
    2005
  • Feature
    Butted Seam
  • Pbfree Code
    yes
  • Color
    Red
  • Depth
    9.4mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.178 (4.52mm)
  • Length
    14.7mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm 0.205 5.21mm