  • DNFR14-206FIB-M
DNFR14-206FIB-M
advertisement
Manufacturer No:
DNFR14-206FIB-M
HK JDW NO:
583-DNFR14-206FIB-M
Package:
Datasheet:
DNFR14-206FIB-M
Step5Bar-code shipping tag
DNFR14-206FIB-M
    Select All
  • Insulation Material
    Nylon
  • Weight
    1.406136kg
  • Published
    2005
  • Color
    Blue
  • Depth
    9.4mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    WIRE TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.178 (4.52mm)
  • Length
    15.24mm
  • Width
    9.4mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm 0.205 5.21mm