  • DNF18-111FIB-C
DNF18-111FIB-C
advertisement
Manufacturer No:
DNF18-111FIB-C
HK JDW NO:
583-DNF18-111FIB-C
Package:
Datasheet:
DNF18-111FIB-C
Description:
Quantity:
In Stock : 63
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
DNF18-111FIB-C
  • Contact Plating
    Tin
  • Weight
    63.502932g
  • Published
    2007
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    INTERCONNECTION DEVICE
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    4.8mm
  • Wire Gauge (Max)
    18 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Insulation Diameter
    0.120 (3.05mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Length
    18mm
  • Length - Overall
    0.710 18.03mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.110 2.79mm