  • DNF14-250FI-C
DNF14-250FI-C
advertisement
Manufacturer No:
DNF14-250FI-C
HK JDW NO:
583-DNF14-250FI-C
Package:
Metal
Datasheet:
DNF14-250FI-C
Step5Bar-code shipping tag
DNF14-250FI-C
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    Metal
  • Published
    2003
  • Part Status
    Obsolete
  • HTS Code
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    9.1mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.160 (4.06mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Length
    23.876mm
  • Width
    9.14mm
  • Length - Overall
    0.940 23.88mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm