  • DIP300T600P16
DIP300T600P16
advertisement
Manufacturer No:
DIP300T600P16
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
HK JDW NO:
138-DIP300T600P16
Package:
Datasheet:
DIP300T600P16
Description:
DIP-16 (0.3" BODY) TO DIP-16 (0.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DIP300T600P16
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    FR4 Epoxy Glass
  • Series
    Proto-Advantage
  • Size / Dimension
    0.800Lx0.700W 20.32mmx17.78mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    16
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Proto Board Type
    DIP to DIP
  • Board Thickness
    0.063 1.60mm