  • DHR4E4A681K2BB
DHR4E4A681K2BB
advertisement
Manufacturer No:
DHR4E4A681K2BB
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DHR4E4A681K2BB
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680pF 10kV Ceramic Capacitor 10% 1000 ppm/°C Radial
Quantity:
In Stock : 11498
Step5Bar-code shipping tag
DHR4E4A681K2BB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    10kV
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    10kV
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    9.5mm
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Dissipation Factor
    1 %