  • DF1-6S-2.5R26(05)
DF1-6S-2.5R26(05)
advertisement
Manufacturer No:
DF1-6S-2.5R26(05)
HK JDW NO:
355-DF1-6S-2.5R26(05)
Package:
Datasheet:
DF1-6S-2.5R26(05)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DF1-6S-2.5R26(05)
    PHOSPHOR COPPER
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    e3
  • Feature
    Feed Through
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    6
    1
  • Additional Feature
    LOW PROFILE
  • Pitch
    0.098 2.50mm
  • Total Number of Contacts
    6
    UL
  • Contact Finish
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Rated Current (Signal)
    2A
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Termination Type
    IDC
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Durability
    30 Cycles
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Cable Termination
    IDC
  • Insertion Force-Max
    4.3924 N
  • Wire Type
    Discrete
  • Insulation Diameter-Min
    0.049 inch