  • DEIE3120KA5N00
DEIE3120KA5N00
advertisement
Manufacturer No:
DEIE3120KA5N00
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-DEIE3120KA5N00
Package:
2824
Datasheet:
Description:
120nF Film Capacitor 10% 2824 POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
DEIE3120KA5N00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 120
  • Capacitance
    120nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6.1mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    120V
  • Height
    3.3mm
  • Length
    7.3mm