  • DEBB33D472KN7A
DEBB33D472KN7A
advertisement
Manufacturer No:
DEBB33D472KN7A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEBB33D472KN7A
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DEBB33D472KN7A
Description:
DEB 4700pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.591Dia 15.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 29771
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DEBB33D472KN7A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5920
  • Voltage
    2kV
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    DEB
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±10%