  • DE2E3KH152MB3B
DE2E3KH152MB3B
advertisement
Manufacturer No:
DE2E3KH152MB3B
HK JDW NO:
535-DE2E3KH152MB3B
Description:
DE2 1.5nF 250V Ceramic Capacitor 20% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 16989
Step5Bar-code shipping tag
DE2E3KH152MB3B
  • Series
    DE2
  • Tolerance
    20%
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    CLASS X1, Y2 FOR SAFETY REGULATION; RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
    600 μm
  • Size Code
    3528
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    9mm