  • DDKA2R5ELL500KM50S
DDKA2R5ELL500KM50S
advertisement
Manufacturer No:
DDKA2R5ELL500KM50S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-DDKA2R5ELL500KM50S
Package:
Radial, Can
Description:
SUPERCAP 2.5V 50F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DDKA2R5ELL500KM50S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DLCAP™, DKA
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    50F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm