  • DCP4L052007GD2KSSD
DCP4L052007GD2KSSD
advertisement
Manufacturer No:
DCP4L052007GD2KSSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-DCP4L052007GD2KSSD
Package:
Description:
Cap Film 20uF 800V PP 10% (41.5 X 20 X 39.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 37.5mm 0.0062 Ohm 105°C Automotive Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DCP4L052007GD2KSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    80
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Power Film
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    800VDC