  • DCNLEV50-ESN
DCNLEV50-ESN
advertisement
Manufacturer No:
DCNLEV50-ESN
HK JDW NO:
461-DCNLEV50-ESN
Description:
CONTACTOR 50A 900V 48VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNLEV50-ESN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DCNLEV50
  • Coil Resistance
    392Ohms
  • Coil Voltage
    48VDC
  • Switching Voltage
    900VDC - Nom
  • Coil Current
    122 mA
  • Must Operate Voltage
    33 VDC
  • Contact Rating (Current)
    50 A
  • Coil Power
    6W
  • Must Release Voltage
    4.8 VDC