  • DCNLEV50-CSN
DCNLEV50-CSN
advertisement
Manufacturer No:
DCNLEV50-CSN
HK JDW NO:
461-DCNLEV50-CSN
Description:
CONTACTOR 50A 900V 24VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNLEV50-CSN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Coil Resistance
    96Ohms
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    900VDC - Nom
  • Coil Current
    250 mA
  • Must Operate Voltage
    16 VDC
  • Contact Rating (Current)
    50 A
  • Coil Power
    6W
  • Must Release Voltage
    2.4 VDC