  • DCNLEV50-BN
DCNLEV50-BN
advertisement
Manufacturer No:
DCNLEV50-BN
HK JDW NO:
461-DCNLEV50-BN
Description:
CONTACTOR 50A 900V 12VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNLEV50-BN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DCNLEV50
  • Coil Resistance
    26Ohms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    900VDC - Nom
  • Coil Current
    461 mA
  • Must Operate Voltage
    8 VDC
  • Contact Rating (Current)
    50 A
  • Coil Power
    5.5W
  • Must Release Voltage
    1.2 VDC