  • DCNLEV100-EN
DCNLEV100-EN
advertisement
Manufacturer No:
DCNLEV100-EN
HK JDW NO:
461-DCNLEV100-EN
Description:
CONTACTOR 100A 750V 48VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNLEV100-EN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DCNLEV100
  • Coil Resistance
    392Ohms
  • Coil Voltage
    48VDC
  • Switching Voltage
    750VDC - Nom
  • Coil Current
    122 mA
  • Must Operate Voltage
    33 VDC
  • Contact Rating (Current)
    100 A
  • Coil Power
    6W
  • Must Release Voltage
    4.8 VDC