  • DCNLEV100-CA
DCNLEV100-CA
advertisement
Manufacturer No:
DCNLEV100-CA
HK JDW NO:
461-DCNLEV100-CA
Description:
CONTACTOR 100A 750V 24VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNLEV100-CA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DCNLEV100
  • Coil Resistance
    96Ohms
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    750VDC - Nom
  • Coil Current
    250 mA
  • Must Operate Voltage
    16 VDC
  • Contact Rating (Current)
    100 A
  • Coil Power
    6W
  • Must Release Voltage
    2.4 VDC