  • DCNEVT400-BA
DCNEVT400-BA
advertisement
Manufacturer No:
DCNEVT400-BA
HK JDW NO:
461-DCNEVT400-BA
Description:
CONTACTOR 400A 1800V 12VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNEVT400-BA
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DCNEVT400
  • Operate Time
    18 ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Switching Voltage
    1.8kVDC - Nom
  • Release Time
    15 ms
  • Must Operate Voltage
    10 VDC
  • Contact Rating (Current)
    400 A
  • Coil Power
  • Must Release Voltage
    4 VDC