  • DCNEV250-MAN
DCNEV250-MAN
advertisement
Manufacturer No:
DCNEV250-MAN
HK JDW NO:
461-DCNEV250-MAN
Description:
CONTACTOR 250A 900V 24VIN
Step5Bar-code shipping tag
DCNEV250-MAN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DCNEV250
  • Operate Time
    25 ms
  • Coil Voltage
    12 ~ 24VDC
  • Switching Voltage
    900VDC - Nom
  • Release Time
    12 ms
  • Must Operate Voltage
    9 VDC
  • Contact Rating (Current)
    250 A
  • Coil Power
  • Must Release Voltage
    6 VDC