  • D2TO020C16R50FTE3
D2TO020C16R50FTE3
advertisement
Manufacturer No:
D2TO020C16R50FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-D2TO020C16R50FTE3
Package:
Molded
Datasheet:
D2TO020C16R50FTE3
Description:
Thick Film, 16.5Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D2TO020C16R50FTE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    16.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    20W