  • D223Z39Z5UH6TL2R
D223Z39Z5UH6TL2R
advertisement
Manufacturer No:
D223Z39Z5UH6TL2R
HK JDW NO:
886-D223Z39Z5UH6TL2R
Datasheet:
D223Z39Z5UH6TL2R
Description:
D 0.022μF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.394Dia 10.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D223Z39Z5UH6TL2R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm