  • D221K20Y5PH65L2R
D221K20Y5PH65L2R
advertisement
Manufacturer No:
D221K20Y5PH65L2R
HK JDW NO:
886-D221K20Y5PH65L2R
Datasheet:
D221K20Y5PH65L2R
Description:
D 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 18838
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
D221K20Y5PH65L2R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm