  • D221K20Y5PH63L6
D221K20Y5PH63L6
advertisement
Manufacturer No:
D221K20Y5PH63L6
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D221K20Y5PH63L6
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D221K20Y5PH63L6
Description:
D 220pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D221K20Y5PH63L6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    D
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm