  • D16OAS11HYELWHT
D16OAS11HYELWHT
advertisement
Manufacturer No:
D16OAS11HYELWHT
HK JDW NO:
239-D16OAS11HYELWHT
Package:
Datasheet:
D16OAS11HYELWHT
Step5Bar-code shipping tag
D16OAS11HYELWHT
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    8A AC 6A DC
  • Current Rating
    6A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Square, Button
  • Circuit
    SPDT
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    White
  • Illumination Voltage (Nominal)
    6VDC
  • Illumination Type, Color
    LED, Yellow
  • Illumination Type
    Illuminated, LED
  • Hole Diameter
    16 mm