  • D121J29SL0L63L6R
D121J29SL0L63L6R
advertisement
Manufacturer No:
D121J29SL0L63L6R
HK JDW NO:
886-D121J29SL0L63L6R
Datasheet:
D121J29SL0L63L6R
Description:
D 120pF 500V Ceramic Capacitor ±5% SL 0.295Dia 7.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D121J29SL0L63L6R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    120pF
  • Lead Pitch
    6.4008mm
  • Lead Spacing
    0.252 6.40mm