  • D103M47Y5UL6UL5R
D103M47Y5UL6UL5R
advertisement
Manufacturer No:
D103M47Y5UL6UL5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D103M47Y5UL6UL5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D103M47Y5UL6UL5R
Description:
D 10000pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.472Dia 12.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D103M47Y5UL6UL5R
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10000pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    D
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%