  • CZRFR4V3B-HF
CZRFR4V3B-HF
advertisement
Manufacturer No:
CZRFR4V3B-HF
HK JDW NO:
186-CZRFR4V3B-HF
Package:
1005 (2512 Metric)
Datasheet:
CZRFR4V3B-HF
Purchasing and Inquiry
CZRFR4V3B-HF Overview
A reverse leakage current of 5μA @ 1V is required to supply this electrical device.This value (Tol) represents the maximum voltage that can be supplied.As part of the operation, the maximum voltage - Zener (Nom) is reduced to 4.3V.This device should be operated with 5mA as the working test voltage.For its operation, maximum voltage - Forward (Vf) 900mV @ 10mA is provided.
CZRFR4V3B-HF Features
reverse leakage current of 5μA @ 1V
5μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
CZRFR4V3B-HF Applications
There are a lot of Comchip Technology CZRFR4V3B-HF applications of zener single diodes.
Step5Bar-code shipping tag
CZRFR4V3B-HF
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1005 (2512 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Impedance
    88Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Impedance-Max
    88Ohm
  • Reference Voltage
    4.3V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V
  • Zener Voltage
    4.3V
  • Voltage Tol-Max
    2.6%
  • Working Test Current
    5mA