  • CY8C21312-24PVXAT
CY8C21312-24PVXAT
advertisement
Manufacturer No:
CY8C21312-24PVXAT
HK JDW NO:
217-CY8C21312-24PVXAT
Package:
20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
CY8C21312-24PVXAT
Description:
8KB 8K x 8 FLASH M8C 8-Bit Microcontroller PSOC®1 CY8C21xxx Series CY8C21312 20 Pin 24MHz 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Quantity:
In Stock : 15319
Step5Bar-code shipping tag
CY8C21312-24PVXAT
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PSOC®1 CY8C21xxx
  • Published
    2003
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • HTS Code
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    CY8C21312
  • Pin Count
    20
  • Interface
    I2C, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    8kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • RAM Size
    512 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.25V