  • CY7C2568KV18-500BZC
CY7C2568KV18-500BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C2568KV18-500BZC
HK JDW NO:
217-CY7C2568KV18-500BZC
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C2568 72 Mb kb 700mA mA 18b b
Quantity:
In Stock : 16
Step5Bar-code shipping tag
CY7C2568KV18-500BZC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II+
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    CY7C2568
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    72Mb 4M x 18
  • Nominal Supply Current
    700mA
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Memory Width
    18
  • Address Bus Width
    21b
  • Density
    72 Mb
  • Standby Current-Max
    0.36A