  • CY7C2568KV18-450BZC
CY7C2568KV18-450BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C2568KV18-450BZC
HK JDW NO:
699-CY7C2568KV18-450BZC
Description:
165 Pin Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C2568KV18-450BZC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    165
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    165
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B165
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    72Mb 4M x 18
  • Clock Frequency
    450MHz
  • Organization
    4MX18
  • Memory Width
    18
  • Memory Density
    75497472 bit
  • Access Time (Max)
    0.45 ns
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Length
    15mm
  • Width
    13mm