  • CY7C1570SV18-400BZXC
CY7C1570SV18-400BZXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1570SV18-400BZXC
HK JDW NO:
217-CY7C1570SV18-400BZXC
Package:
165-LBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC CY7C1570
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1570SV18-400BZXC
    165
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II+
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Frequency
    400MHz
  • Base Part Number
    CY7C1570
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Clock Frequency
    400MHz