  • CY7C1513KV18-250BZXI
CY7C1513KV18-250BZXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1513KV18-250BZXI
HK JDW NO:
217-CY7C1513KV18-250BZXI
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C1513 72 Mb kb 15mm mm 500mA mA 18b b
Quantity:
In Stock : 9923
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1513KV18-250BZXI
    Select All
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    500mA
  • Clock Frequency
    250MHz
  • Access Time
    450 ps
  • Organization
    4MX18
  • Memory Width
    18
  • Address Bus Width
    20b
  • Density
    72 Mb
  • I/O Type
    SEPARATE
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    18b
  • Standby Voltage-Min
    1.7V
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    2003
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
    165
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY7C1513
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V