  • CY7C1414SV18-167BZC
CY7C1414SV18-167BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1414SV18-167BZC
HK JDW NO:
699-CY7C1414SV18-167BZC
Package:
165-LBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1414SV18-167BZC
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    167MHz