  • CY7C1380KV33-167BZIT
CY7C1380KV33-167BZIT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1380KV33-167BZIT
HK JDW NO:
217-CY7C1380KV33-167BZIT
Package:
165-LBGA
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1380KV33-167BZIT
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Frequency
    167MHz
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Clock Frequency
    167MHz