  • CY7C12451KV18-400BZC
CY7C12451KV18-400BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C12451KV18-400BZC
HK JDW NO:
699-CY7C12451KV18-400BZC
Description:
165 Pin Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C12451KV18-400BZC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II+
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    165
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B165
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    400MHz
    Parallel
  • Organization
    1MX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Access Time (Max)
    0.45 ns
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    13mm