  • CY7C024-15AXCT
CY7C024-15AXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C024-15AXCT
HK JDW NO:
217-CY7C024-15AXCT
Package:
100-LQFP
Datasheet:
CY7C024-15AXCT
Description:
Surface Mount Memory IC CY7C024 64 kb kb 300mA mA 16b b
Step5Bar-code shipping tag
CY7C024-15AXCT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Asynchronous
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Frequency
    15GHz
  • Base Part Number
    CY7C024
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    64Kb 4K x 16
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    300mA