  • CY62256NL-70SNXCT
CY62256NL-70SNXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY62256NL-70SNXCT
HK JDW NO:
217-CY62256NL-70SNXCT
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CY62256NL-70SNXCT
Description:
MoBL® 28 Pin Memory IC MoBL® Series CY62256 17.9324mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY62256NL-70SNXCT
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    MATTE TIN/NICKEL PALLADIUM GOLD
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    70GHz
    28
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
    32KX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    70ns
  • Memory Density
    262144 bit
  • Access Time (Max)
    70 ns
  • Length
    17.9324mm
  • Height Seated (Max)
    2.794mm
  • Width
    7.5057mm