  • CY62158H-45ZSXIT
CY62158H-45ZSXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY62158H-45ZSXIT
HK JDW NO:
217-CY62158H-45ZSXIT
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
Description:
MoBL® Memory IC MoBL® Series 18.415mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY62158H-45ZSXIT
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    44
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G44
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Memory Size
    8Mb 1M x 8
    Parallel
  • Organization
    1MX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Memory Density
    8388608 bit
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • Length
    18.415mm
  • Width
    10.16mm
  • Height Seated (Max)
    1.194mm