  • CY15B102QN-50SXE
CY15B102QN-50SXE
advertisement
Manufacturer No:
CY15B102QN-50SXE
HK JDW NO:
217-CY15B102QN-50SXE
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
CY15B102QN-50SXE
Description:
Automotive, AEC-Q100, Excelon™-Auto, F-RAM™ Memory IC Automotive, AEC-Q100, Excelon™-Auto, F-RAM™ Series 5.23mm mm
Quantity:
In Stock : 17122
Step5Bar-code shipping tag
CY15B102QN-50SXE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, Excelon™-Auto, F-RAM™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Technology
    FRAM (Ferroelectric RAM)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.8V
  • Memory Size
    2Mb 256K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    50MHz
  • Memory Format
    FRAM
  • Memory Interface
    SPI
  • Organization
    256KX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    2097152 bit
  • Length
    5.23mm
  • Height Seated (Max)
    2.03mm
  • Width
    5.23mm