  • CXA-0078-22-3-9CS2405
CXA-0078-22-3-9CS2405
advertisement
Manufacturer No:
CXA-0078-22-3-9CS2405
HK JDW NO:
790-CXA-0078-22-3-9CS2405
Step5Bar-code shipping tag
CXA-0078-22-3-9CS2405
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2016
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm