  • CWX813-019.44M
CWX813-019.44M
advertisement
Manufacturer No:
CWX813-019.44M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-CWX813-019.44M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CWX813-019.44M
Description:
Quantity:
In Stock : 9624
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CWX813-019.44M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    19.44MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    30mA
  • Nominal Supply Current
    30mA
  • Max Supply Current
    30mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CWX813
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C