  • CWR29KK336KBXB
CWR29KK336KBXB
advertisement
Manufacturer No:
CWR29KK336KBXB
HK JDW NO:
66-CWR29KK336KBXB
Package:
X
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 130mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk X
Step5Bar-code shipping tag
CWR29KK336KBXB
  • Package / Case
    X
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    500mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm