  • CWR29HB155KBBZ\W
CWR29HB155KBBZ\W
advertisement
Manufacturer No:
CWR29HB155KBBZ\W
HK JDW NO:
66-CWR29HB155KBBZ\W
Description:
1.5μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29HB155KBBZ\W
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/11
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Size Code
    1505
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3200 mΩ
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm