  • CWR16JC156JTFC/HR
CWR16JC156JTFC/HR
advertisement
Manufacturer No:
CWR16JC156JTFC/HR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR16JC156JTFC/HR
Package:
F
Datasheet:
Description:
15μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm Tape & Reel F
Step5Bar-code shipping tag
CWR16JC156JTFC/HR
  • Package / Case
    F
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm