  • CWR11JH225JB
CWR11JH225JB
advertisement
Manufacturer No:
CWR11JH225JB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CWR11JH225JB
Package:
Molded
Datasheet:
CWR11JH225JB
Description:
2.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
CWR11JH225JB
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.8mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm