  • CWR06CC107KRC
CWR06CC107KRC
advertisement
Manufacturer No:
CWR06CC107KRC
HK JDW NO:
866-CWR06CC107KRC
Package:
H
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
CWR06CC107KRC
  • Package / Case
    H
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    3.81mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm