  • CW02CR2700KE12
CW02CR2700KE12
advertisement
Manufacturer No:
CW02CR2700KE12
HK JDW NO:
866-CW02CR2700KE12
Description:
Through Hole 270mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CW02CR2700KE12
  • Contact Plating
    Tin
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    270mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2.5W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    15.06mm